Przed budową – zadania geodety

Budowa nieruchomości nie jest sprawą prostą, wymaga ona pomocy wielu specjalistów, między innymi z takiej dziedziny jak geodezja. Pomoc geodety jest niezbędna jeszcze przed rozpoczęciem budowy każdej nieruchomości. Jakie zadania ma geodeta?

Praca geodety

Konsultacja z geodetą będzie wymagana tuż po wybraniu danego planu budynku u architekta. Na tym etapie geodeta ma za zadanie narysowanie mapy działki wraz z naniesionymi na nią granicami działki oraz wytyczenie na niej budynku. W tym celu wymagany jest dostęp do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Konsultacje z geodetą są niezbędne w celu uzyskania pozwolenia na budowę oraz pozytywna opinia już po zakończeniu budowy.

Zalety

Za usługi geodety zapłacimy do tysiąca złotych, jednak bez tego nie będziemy mogli przeprowadzić budowy, gdyż mapa przez niego wykonana jest niezbędna do otrzymania pozwolenia na budowę. Ceny różnią się lokalnie, więc ceny w miastach takich jak Wrocław będą różnić się od cen w innych miejscach Polski. Geodezja w procesie powstawania nieruchomości jest bardzo ważna, gdyż bez konsultacji z geodetą możemy natknąć się na problemy natury prawnej.

Podsumowując

Usługi geodezyjne są wymagane przed pozwoleniem na budowę do uzyskania pozwolenia na budowę a także po ukończeniu budynku. Bardzo ważne są ich uprawnienia, gdyż w przypadku ich braku dokumenty przez nich podpisane są nieważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *