Budowa domu – deweloper czy samodzielność?

Budowa domu jest przedsięwzięciem długotrwałym i skomplikowanym, dlatego niektórzy decydują się na zakup domu od dewelopera. Inni nie przejmują się trudnościami i decydują się na samodzielną budowę. Jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze?

Dom od dewelopera

Zakup gotowego domu jest rozwiązaniem droższym, jednak dużo prostszym. Dom jest gotowy do zamieszkania po około dwóch latach od rozpoczęcia budowy. W przypadku zakupu domu od dewelopera nie musimy się przejmować wszystkimi procesami budowy, co do minimum redukuje nakład czasu oraz pracy, które musimy włożyć w tworzenie domu. Jedyne o co musimy zadbać to o wybór interesującego nas projektu oraz lokalizacji.

Budowa samodzielna

Statystycznie budowa domu samodzielnie trwa około cztery lub pięć lat, i wiąże się to z nieustannym doszkalaniem się i dużą ilością pracy, gdyż inwestor zarządza każdym etapem procesu budowy i powinien on posiadać odpowiednią wiedzę. Dużymi zaletami samodzielnego budowania są mniejsze koszty oraz dużo większy wpływ na projekt naszego nowego domu.

Podsumowując

Dla osób, którym zależy na czasie lub nie chcą zajmować się wszystkimi problemami budowy najlepszym rozwiązaniem będzie zakup domu od dewelopera. Dla osób chcących mieć większy wpływ na projekt domu lepszym rozwiązaniem będzie budowa samodzielna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *